prototypy i modele 3d,prototypy,prototypy 3d,makiety 3D, modele 3D, wizualizacje, hologramy, prezentacje, testy, analizy funkcjonalności, ocena efektywności, dokumentacja
 
kontakt >>   strona główna >>  


Makiety, modele, prototypy


Wieloletnie doświadczenie oraz dostęp do najnowszych technologii umożliwia nam realizacji prototypów i modeli nietypowych projektów.

Tworzymy prototypy 1:1 z oryginalnych materiałów oraz modele w skali, wykonując je ręcznie lub drukując na nowoczesnych drukarkach 3D. Przy realizacji nietypowych projektów wykonanie prototypu lub modelu jest, w wielu przypadkach, jedyną możliwością rzetelnej oceny kosztów produkcji oraz sprawdzenie funkcjonalności działania i efektów wizualnych.

Nasza oferta obejmuje pełen zakres usług reklamowych oraz wzornictwa i design. Wykonamy prototypy niestandardowych reklam, standów, ekspozytorów oraz produktów w zakresie wzornictwa użytkowego i przemysłowego.

Realizujemy prototypy, jako jednorazową usługę oraz kompleksową ofertę, tworząc dokumentację wdrożeniową, nadzorując procesy produkcyjne.

Opracowujemy dokumentacje i wykonujemy ręcznie oraz wykorzystując nowoczesne maszyny CNC makiety, modele i prototypy

Makiety


Na podstawie dostarczonej dokumentacji przez klienta lub na opracowanych przez nasze biuro konstrukcyjne projektach budujemy realistyczne makiety w dowolnej skali. Wykonujemy makiety z przyjaznych do obróbki, malowania i klejenia lekkich materiałów między innymi:

 • styropianu
 • styroduru
 • płyt piankowych
 • kartonów i tektur
 • płyt PCV
 • plexi

Budowane lekkie odzwierciedlające rzeczywisty design makiety są wykonywane ręcznie przez uzdolnionych rzemieślników oraz na komputerowo sterowanych ploterach i drukarkach. Przestrzenne modele oraz makiety są ważnym elementem prezentacji architektonicznych, wystaw i targów.

Modele


Ważną rolą w biznesie odgrywa nowoczesny i funkcjonalny design. Firmy stawiają na rozwój po przez wprowadzanie na rynek nowych innowacyjnych produktów oraz odświeża już istniejące wzornictwo. Oferujemy usługi w zakresie wykonywania modeli realizowanych przy zastosowaniu tradycyjnych oraz nowoczesnych technologii:

 • drukujemy modele w technologii 3D z wytrzymałego materiału plastikowego, w technologii FDM.
 • wykonujemy modele z materiałów kompozytowych, włókien szklanych i żywic
 • budujemy modele ze styropianu w technologii 3D zabezpieczane odpornymi powłokami umożliwiającymi lakierowanie i naklejanie grafiki dekoracyjnej.
 • wykonujemy modele z drewna, MDF
 • realizujemy modele z plasteliny i masy modelarskiej stosowane w przemyśle samochodowych
 • korzystając z dostępu do najnowszych technologii oferujemy również modele wykonywane z metali nieżelaznych takich jak aluminium, mosiądz, miedź obrabiane w technologii CNC i 3D

Zapewniamy kompleksowy serwis od opracowania dokumentacji 2D, realistycznych wizualizacji 3D do wykonania modelu w dowolnej technologii.

Prototypy


Każdy nowy modernizowany lub nowy produkt powinien być dopracowany i przetestowany na podstawie wykonanego prototypu użytkowego w skali 1:1.
Wykonanie prototypu zmniejsza ryzyko błędów konstrukcyjnych oraz umożliwia dopracowanie detali wizerunkowych i funkcjonalnych. Na podstawie wykonanych zgodnie z dokumentacją prototypu łatwiej jest ocenić przyszłe koszty produkcji w zakresie robocizny i dodatkowego oprzyrządowania montażowego.

Współpracując z doskonałymi fachowcami w wielu technicznych sektorach posiadających dostęp do najnowszych technologii i ręcznej rzemieślniczej pracy realizujemy prototypy w zakresie :

 • prototypy konstrukcji reklamowych i promocyjnych
 • prototypy urządzeń mechanicznych i elektronicznych w zakresie wzornictwa przemysłowego
 • prototypy sprzętów wyposażenia i dekoracji w zakresie wzornictwa użytkowego

Wyposażamy prototypy w nowoczesne podzespoły do zdalnego oraz inteligentnego sterowania. Budujemy prototypy wyposażone w elementy ruchu, dźwięku i wizji.
Konsultujemy wykonywane prototypy z zespołem wybitnych autorytetów w różnych dziedzinach techniki i informatyki. Wykonujemy podzespoły prototypów w wyspecjalizowanych warsztatach i przez doświadczonych fachowców.

Opracowujemy na potrzeby wybranych prototypów urządzenia testujące sprawdzające wytrzymałość mechaniczną oraz na warunki atmosferyczne i chemiczne.
Prezentowane na stronie www.reklamynietypowe.pl koncepcje, projekty, wizualizacje oraz rozwiązania techniczne, opracowane przez zespół ReklamyNietypowe24.pl , chronione są prawem autorskim.
Logo oraz znaki własności użyte w projektach lub widoczne na zdjęciach są wyłączną własnością klientów, dla których były wykonywane projekty. Kopiowanie zdjęć oraz wykorzystywanie rozwiązań jest zabronione, zgodnie z obowiązującym prawem autorskim.